שמאי למשכנתאות

כל אדם אשר מעוניין לפנות לקבלת משכנתא, נדרש להסתייע בשירותיו של שמאי מקרקעין לצורך הערכת שווי הנכס בעבורו מבוקשת המשכנתא. חשיבות ההליך הינה רבה ולמעשה הערכת השמאי תקבע את גובה סכום המימון אשר יעניק הבנק ללקוח. תהליך הבירור לגבי משכנתא כולל הצגת הערכת שווי בידי שמאי מוסמך פרטי או מטעם הבנק.

חשיבותה של הערכת שווי לנכס משמאי מקרקעין

עסקת רכישת דירה הינה אחת הגדולות והחשובות אשר מבצע אדם בחייו, מדובר בעסקה אשר מצריכה השקעת סכום כסף גבוה אשר נצבר במשך השנים בעמל ויזע רב. הערכת שמאי מקרקעין למשכנתאות חשובה ביותר לצורך קביעת ערך הדירה וזאת לאחר בדיקה הנדסית של הנכס. קביעת השמאי הינה בעלת השלכות לגבי המחיר שאמור להיות משולם עבור הנכס וכן על גובה המשכנתא אשר יש לקבל מהבנק. טרם אישור המשכנתא, הבנק מציג לרוכש הדירה רשימה של שמאים מטעמו לצורך ביצוע הערכת שווי הנכס, כאשר הרוכש (או המוכר) יכול לבצע בדיקת שמאות פרטית ולקבל הערכה מקצועית באשרלמחיר הנכס. במקרים בהם הערכת השווי השל שמאי הבנק הינה נמוכה ממחיר הדירה המבוקש, הרי שהקונה ייאלץ להשלים את הפער בעצמו.

שמאי מקרקעין: פרטי או מטעם הבנק?

בבחירת שמאי מקרקעין מטעם הבנק, אפשרויות הבחירה של השמאי הינן מוגבלות לרשימת השמאים אשר מספק הבנק וניתן לקבל חוות דעת של שמאי מקרקעין פרטי עוד בטרם חתימת הסכם המכר. שמאי מקרקעין מספק דו"ח מפורט וכולל לאחר בחינת הנכס, הערכתו לא תהיה נמוכה משווי השוק של הנכס ומדובר לכל הדעות בנתון משמעותי ביותר. שמאי פרטי או כזה מטעם הבנק מבצע בדיקות הנדסיות, משפטיות, תכנוניות וסביבתיות מקיפות, כאשר קבלת ייעוץ וליווי מקצועי מידי שמאי תבטיח זיהוי פגמים תכנוניים וליקויי בנייה וחוות הדעת תאפשר לדרוש החלת תיקונים ומהקבלן או מהמוכר וכן הורדת שווי הנכס.

הערכת שווי הנכס לצורך קבלת משכנתא

שומה למשכנתא מהווה למעשה שומה לבנק, כלומר הערבות הבנקאית היא הדירה המהווה בטוחה לבנק. בשנים האחרונות, חלו שינויים באופן הערכת השמאים את שווי הנכסים וכיום ההערכה משקפת את עלויות הבנייה ולא את שווי הבית הגמור.
משרד שמאי מקרקעין יוסי קאפח מתמחה במתן שירותים מקצועיים בתחום שמאות מקרקעין הן פרטיים והן מטעם הבנקים, הכוללים הערכות שווי נכסים, מתן חוות דעת לבית המשפט וליווי וייעוץ על ידי צוות מומחים בעלי ניסיון ומוניטין בתחום. לאור הסיבות המפורטות לעיל, מומלץ וחשוב לפנות לשמאי מקרקעין מוסמך טרם אתם מחליטים על ביצוע עסקת מקרקעין ולקבל שירות מקצועי הכולל מתן תשומת לב לכל פרט וכן הגנה ושמירה על האינטרסים שלכם בהליך המורכב של רכישת דירה. משרדנו עובד עם כל הבנקים הגדולים והמובילים במדינה:
בנק הפועלים
בנק לאומי
בנק מזרחי טפחות
בנק דיסקונט
הבנק הבינלאומי
בנק מרכנתיל דיסקונט
בנק אוצר החייל
בנקים מסחריים

שירותי שמאות מקרקעין מקצועיים - אנו כאן לשירותכם!

אנו נשמח לעמוד לשירותכם ולסייע בליווי וייעוץ מקצועי במגוון שירותי שמאות מקרקעין על מנת להבטיח ביצוע העסקה הגדולה של חייכם בצורה נכונה ובטוחה וכל זאת תוך הקפדה על יחס אישי ואדיב. צרו קשר ונשמח לשתף פעולה!